BOĞA: “Sahiplenici âşık”

 

Stabilite ve maddi emniyet ihtiyacı oldukça ön planda olan Boğa kişisi, rasgele ilişkiler içinde yer almak istemez. Oldukça seçici davranmayı ve dengesiz kişilerden mümkün olduğunca uzak durmayı tercih eder.

 

Duyusal hazlar onun için, cinsel uyum da öncelikleri arasında yer alacaktır. Bu yüzden partnerinin cinsel cazibeye sahip olmasını ister. Ancak oldukça sahiplenici bir yapıda olduğu için, partnerinin aşırı sosyal ve flörtçü bir yapıda olmasını tercih etmeyebilir.  Onun sadece kendisine ait olduğundan emin olmak ister. Bu garantici ve kıskanç yapısı, karşı tarafın bazen ilişki içersinde boğulmasına sebep olabilir.

 

Özel hayatında istikrar ve huzur arayan Boğa kişisi için karşı tarafın güvenilir olması son derece önemlidir, eğer emniyet ihtiyacı karşılanmazsa ilişkiye devam etmesi neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden havai özellikleri olan İkizler, Terazi ve Kova kişileri ile ilişki yürütmesi oldukça zordur. Özellikle Kova kişisi ile arasında ciddi çatışmaların ve güç savaşlarının devreye girmesi mümkündür, çünkü Kova kişisinin özgürlük ve değişim ihtiyacı ile Boğa kişisinin sahiplenme ve tutarlılık ihtiyaçları birbirleriyle uyumsuzdur. Ateş grubundan olan Koç ve Yay burcu kişileri ile ilişki yürütmesi de oldukça zordur, bu ilişkilerde ciddi krizler devreye girebilir. Aslan kişisi ile ilişkisinde ise, güç savaşları, meydan okuma ve inatlaşma ortaya çıkabilir.

 

Oğlak ve Başak burcu kişileri ile ilişkilerinde arzu ettiği istikrara ve huzura kavuşabilir. Su grubundan olan Yengeç ve Balık burcu kişileri ile de arzu ettiği uyumu, sadakati ve tutarlılığı elde edebilir. Akrep kişisi ile ilişkisinde ise, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati kurma bağlamında zorlanabilir. Çünkü Akrep kişisi dönüşüm, Boğa kişisi ise stabilite odaklıdır.

 

 

COPYRIGHT-2015-BARIŞ ÖZKIRIŞ- DESIGN BY SPIDER

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon