KOVA: “Marjinal âşık”

 

Kova kişisi; ilişkilerinde heyecan ve sıra dışılık arar. Birlikteliğinde entelektüel uyum ve arkadaşlık ön plandadır. Özgürlüğünü kısıtlayan, aşırı sahiplenici, sıradan ve kıskanç kişilerden uzak durmayı tercih eder.

 

Aradığı entelektüel uyumu, sosyalliği ve arkadaşlığı kendi grubundan olan İkizler ve Terazi kişilerinde bulması gayet mümkündür. Bu kişilerle hem sevgili hem de çok yakın dost olabilir. Ateş grubundan olan Koç ve Yay kişileri ile ilişkisinde ise; arzu ettiği heyecanı, dinamizmi ve farklılığı bulabilir. Bağımsız hareket edebildiği ve hayatı keşfedebildiği bir birliktelik yaşayabilir. Aslan kişisi ile ilişkisinde ise; kendisini tamamlanmış hissetmekle birlikte empati sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Aslan burcunun sahiplenici yapısını, bencilliğini ve sürekli takdir görme isteğini itici bulabilir. Ancak aynı zamanda Aslan kişisinden daha cana yakın ve sıcakkanlı olmayı öğrenmesi mümkündür.  

 

Su grubundan olan Yengeç ve Balık kişileri ile ilişkisinde; krizler ve ciddi düzeyde empati sorunları devrede olacaktır. Bu kişilerin duygusal bağlamda aşırı talepkar ve bağımlı oluşu, Kova kişisini rahatsız edecektir, çünkü o duygusal açıdan mesafeli ve soğuktur. Ayrıca mantığı duygudan önde tutmayı tercih etmektedir. Akrep kişisi ile ilişkisinde ise; ciddi çatışmalar ve güç savaşları devreye girebilir. Akrep kişisinin aşırı tutkulu, sahiplenici ve takıntılı yapısı Kova kişisini rahatsız eder. Ancak her ikisi de ilişki vesilesiyle dönüşmeyi başarırlarsa, kalıcı bir birliktelik ortaya çıkabilir. Toprak grubundan olan Başak ve Oğlak kişileri ile ilişkisinde; uyumsuzluk ve sonu gelmeyen krizler devreye girebilir. Bu kişileri sıradan, fazla garantici ve sıkıcı olarak algılayabilir. Boğa kişisi ile ilişkisinde ise; inatlaşma ve güç çekişmesi devrede olacaktır. Boğa kişisinin tutarlılık arayan, garantici ve değişime kapalı yapısı ile Kova kişisinin heyecan arayan ve değişim odaklı yapısı uyumsuzdur.


 

COPYRIGHT-2015-BARIŞ ÖZKIRIŞ- DESIGN BY SPIDER

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon