OĞLAK: “Ciddi âşık”

 

Oğlak kişisi; ilişkilerinde ciddiyet, kalıcılık ve sadakat arar. Oldukça mükemmeliyetçi ve şekilci oluğu için, partnerinin statüsü ve görünümü onun için önemlidir. Ciddiyetsiz, sadakatsiz ve başarısız kişilerle bir arada olmak istemez. Oğlak kişisine göre ilişkinin olmazsa olmazı ise, dürüstlük ve netliktir. Belirsizlikten ve yalandan hiç hoşlanmaz.

 

Aradığı dürüstlüğü, sadakati ve netliği kendisi gibi toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişilerinde bulması mümkündür. Bu kişilerle ilişkileri oldukça rahat yürüyecektir. Su grubundan olan Akrep ve Balık kişileri ile ilişkisinde ise; arzu ettiği sadakati, uyumu ve kalıcılığı yakalaması mümkün olacaktır. Ancak Oğlak kişisinin duygusal mesafesinden, bu ilişkide duygusal iletişim bağlamında bazı sorunlar devreye girebilir. Yengeç kişisi ile ilişkisinde ise; kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Yengeç kişisinin duygusal bağlamdaki talepkarlığı ve dramatize edilmiş duygusal tepkileri, Oğlak kişisini rahatsız edecektir. Ancak Yengeç kişisinden kendini ve başkalarını koşullara bağlı olmadan sevmeyi, empati kurmayı ve şefkat göstermeyi öğrenmesi mümkündür.

 

Ateş grubundan olan Aslan ve Yay kişileri ilişkilerinde uyumsuzluk ve empati eksikliği devreye girecektir. Bu kişilerin dışadönük, cüretkâr ve aşırı coşkulu yapısına uyum sağlamakta zorlanacaktır. Koç kişisi ile ilişkisinde ise; çatışmalar ve güç savaşları ortaya çıkacaktır.

 

Hava grubundan olan İkizler ve Kova kişilerinde arzu ettiği akılcılığı bulmakla birlikte, kalıcılık ve ciddiyet bağlamında sıkıntı yaşayacaktır. Terazi kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar ve güç çekişmesi olmakla birlikte, kalıcılığın ortaya çıkması mümkündür.


 

COPYRIGHT-2015-BARIŞ ÖZKIRIŞ- DESIGN BY SPIDER

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon