TERAZİ: “Uyumlu âşık”

 

Terazi kişisi için ilişki kurmak adeta nefes almak gibidir, çünkü ilişkiler yoluyla kendini tanır ve bütünlüğe ulaşır. Bu yüzden bir ilişkisi bittiği zaman derhal yeni bir ilişkiye başlaması ve kendisi ile olan ilişkisini ihmal etmesi mümkündür.

 

İlişkilerinde estetik değerler, denge, uyum ve uzlaşma ön planda olacaktır. İletişim ve sosyalleşme ihtiyacını kendisi gibi hava grubundan olan İkizler ve Kova kişileri ile ilişkilerinde tatmin etmesi mümkündür. Ateş grubundan olan Aslan ve Yay kişileri ile ilişkisinde ise, arzu ettiği popülerliği, dinamizmi, heyecanı ve coşkuyu elde edebilir. Koç kişisi ile ilişkisinde ise, kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, bazen empati sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Koç kişisinin bağımsız hareket etme ve otonomi ihtiyacı ile Terazi kişisinin birlikte hareket etme ve bağlılık ihtiyacı arasında uyumsuzluk vardır. Ancak Koç kişisinden kendi istek ve ihtiyaçlarını daha net ve doğrudan ifade etmeyi öğrenmesi işine yarayacaktır.

 

Su grubundan olan Balık ve Akrep kişileri ile ilişkilerinde ise krizler ve uyumsuzluk devrede olacaktır. Bu kişilerin aşırı duygusal derinliğe sahip olması, tutkuları ve kıskançlığı vb. Terazi kişisini rahatsız edecektir. Çünkü Terazi kişisi ilişki odaklı olsa da rasyonel bir yapıdadır ve aşırı duygusal derinliğe sahip değildir. Yengeç kişisi olan ilişkisinde de, ciddi anlamda duygusal stres, güç çekilmesi ve çatışmalar ortaya çıkacaktır.

 

Toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişileri ile ilişkilerinde; uyumsuzluk, monotonluk ve empati eksikliği devrede olacaktır. Oğlak kişisi ile ilişkisinde ise; çatışmalar ve güç savaşları devrede olmakla birlikte, arzu ettiği uzun, kalıcı ve istikrarlı birlikteliğe kavuşabilir.


 

COPYRIGHT-2015-BARIŞ ÖZKIRIŞ- DESIGN BY SPIDER

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon