ASLAN: “Eğlenceli âşık”

 

Aslan kişisi, aşk hayatında takdir görmek ve kendisinin özel olduğunu hissetmek ister. İltifat etmeyi seven, romantik ve eğlenceli bir partneri olmasını arzu eder. Ayrıca yanındaki kişinin hem iyi görünmesini hem de iyi bir sosyal statüye sahip olmasını tercih edecektir. Beraberce insan içine karıştıklarında adeta “ışıldamak” ve bolca eğlenmek isteyecektir.

 

İlişkilerinde sosyalliği ve popülerliği ön planda tuttuğu için, hava grubundan olan İkizler ve Terazi kişileri ile birlikteliğinde mutlu olacaktır. Kova kişisi ile ilişkisinde ise, tamamlanmış hissetmekle birlikte, zaman zaman empati sorunları yaşayacaktır. Kova kişisinin aşırı özgürlük ihtiyacı ile Aslan kişisinin sahiplenme ihtiyacı arasında uyumsuzluk vardır. Yine de bu iki kişinin birbirinden öğreneceği çok şey vardır.

 

Ateş grubundan olan Koç ve Yay kişileri ile birlikteliğinde ise oldukça uyumlu olacaktır. Bu ilişkide arzu ettiği heyecanı, coşkuyu, sosyalliği ve dinamizmi yakalayacaktır.

 

Su grubundan olan Yengeç ve Balık kişileri ile ilişkisinde, oldukça zorlayıcı etkiler ve uyumsuzluk devrede olacaktır. Bu kişileri fazla edilgen, bağımlı ve anlaşılmaz görecektir. Akrep kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar, inatlaşma ve güç savaşları devrede olacaktır.

 

Toprak grubundan olan Boğa, Başak ve Oğlak kişileri ile ilişkileri de uyumsuzdur. Bu kişilerin garantici, maddiyatçı ve monoton yapısı onu tatmin etmez. İlişkisinde arzu ettiği heyecanı ve eğlenceyi bulamaz.


 

COPYRIGHT-2015-BARIŞ ÖZKIRIŞ- DESIGN BY SPIDER

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon