YENGEÇ: “Çekingen âşık”

 

Yengeç kişisi, aşk hayatında koşulsuz sevgiyi arar. Bununla birlikte, reddedilme korkusu çok yüksek olduğu için, kabuğundan çıkması ve kendini aşkın kollarına bırakması zaman alacaktır. Ancak kendisini duygusal olarak emniyette hissettiğinde, utangaçlığını yenerek karşı tarafa duygularını belli etmeye başlayacaktır.

 

İlişkilerinde romantizm ve duygusal paylaşım oldukça ön plandadır, bu yüzden su grubundan olan Balık ve Akrep burcu kişileri ile mükemmel bir uyum yakalayabilir. Toprak grubundan olan Başak ve Boğa kişileri ile ilişkilerinde ise arzu ettiği duygusal emniyeti ve istikrarı elde edebilir. Ancak Oğlak kişisi ile ilişkisinde tamamlanmış hissetmekle birlikte, empati sorunları devreye girebilir. Yengeç kişisinin koşulsuz sevgi ve ait olma ihtiyacı ile Oğlak kişisinin koşullara bağlı olarak sevmesi ve duygusal mesafesi arasında uyumsuzluk vardır. Ancak Oğlak kişisinden duygusal destek olmasa bile harekete geçebilmeyi öğrenmesi mümkündür.

 

Hava grubundan olan İkizler ve Kova kişileri ile ilişkilerinde uyuşmazlık ve krizler devrede olacaktır, zira hava grubundaki burçların rasyonel ve duygusallıktan uzak davranışları, Yengeç kişisinin duygusal ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzaktır. Terazi burcu ile ilişkisinde ise, güç savaşları ve duygusal stres devreye girebilir.

 

Ateş grubundan olan Yay ve Aslan kişileri ile ilişkilerinde de uyuşmazlık vardır. Koç kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar ve gerilim devrede olacaktır, zira Koç kişisinin tek başına hareket etme ihtiyacı ile Yengeç kişisinin ait olma ihtiyacı birbiriyle uyumsuzdur.


 

COPYRIGHT-2015-BARIŞ ÖZKIRIŞ- DESIGN BY SPIDER

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon